• +38 066 411-51-45

Огляд ножа суцільнометалевого №1

Обзор:

Ніж суцільнометалевий №1 я обрав для випробувань у майстерні ножових справ майстрів Кульбіда Лесючевський в Ірпені. Ніж не один рік брав участь у різноманітних експедиціях, автономках, працював на обробній дошці і тепер настав час фототекстового огляду. Зізнаюся, що була можливість вибрати будь-який серійний зразок, хоча зазвичай виробники самі вибирають моделі для тестування. Я вибрав цю модель та ще один ніж, з яким познайомлю пізніше. Вибір ґрунтувався на відносно невеликих габаритах ножа в порівнянні з іншими обробними та мисливськими мечами та зручною ергономікою.

 


Ніж суцільнометалевий, що є незаперечною перевагою перед іншими видами ножів за практичністю та надійністю. Клинок полірований виконаний із порошкової сталі S30V на кшталт Drop-Point зі зниженням лінії обуха. Має плоско-увігнутий клин з підведенням в 30 ° і з прямою, рівною ріжучою кромкою леза з твердістю 59-60 од. Переваги такої форми перерізу полягають, перш за все, у технологічності її вироблення і тому у менших виробничих витратах. Крім того, такі клинки легше заточуються і навіть при багаторазовому переточуванні довго зберігають колишню товщину ріжучої кромки.

За обухом розташований невеликий гладкий упор для пальця, що покращує якість хвата при колючих рухах. З боку основного леза під невеликим кутом розташований обмежувач для тих же цілей, що й упор, тільки в нього, залежно від хвата, упирається вказівний палець або мізинець.

Ніж монолітний, тому хвостовик є рукояттю. Це дуже практично, тому що у разі руйнування накладок можна використовувати інші, як промислові, так і саморобні: шнурок, матерію, бинти. Рукоятка має складну ергономічну форму з прямокутним перетином і двома виїмками під пальці. Торець ергономічно витягнутий для упору вказівного пальця або мізинця, залежно від хвату та має отвір для темляка або страхувального шнура. Матеріал ручки – кокоболо. Кокоболо – дерево, яке відноситься до сімейства палісандрових та росте в Мексиці. Це одна з найміцніших порід дерев, її дуже важко обробляти. Деревина кокоболо тоне у воді. Незважаючи на труднощі обробки кокоболо користується величезною популярністю у всьому світі насамперед завдяки гарній текстурі та міцності. Матеріал полірується майже до дзеркального стану і дуже довго залишається гладким і блискучим. Накладки з'єднані спеціальними фірмовими заклепками, які є відмінним елементом дизайну даних майстрів.

Ніж призначений в основному для обробних та господарських робіт невеликої складності. Габарити: довжина клинка – 125 мм, товщина обуха – 4 мм, довжина рукояті – 125 мм. Вага: 160 гр.


Тест:

Хват ножа дуже зручний. Власне це другий головний критерій після розміру, за яким я відбирав ножі на випробування в майстерні майстрів. І прямий, і зворотний хват підійшов до моїх долонь середнього розміру. Можливо, більш виражені упори додадуть впевненості, але вони змінять весь вигляд. Ніж надійно сидить у руці, і працювати їм з будь-якого напряму та положення досить комфортно.

 


В даний час порошкові сталі досить часто використовуються при виготовленні мисливських ножів, так як їх властивості дозволяють використовувати лезо для обробки туш і при цьому не боятися, що воно швидко затупиться. Клинки з цієї сталі рідко ламаються і не відколюються шматки при грубому механічному впливі. Однак, при своїй твердості ніж підправляється досить складно, тому не вийде підводити підручними засобами, для цього потрібні точильні пристрої. Незважаючи на свої чудові ріжучі властивості, сталь тендітна. Ножі з такого матеріалу не рекомендується метати в дерева, жбурляти, тестувати на вигин.

Після роботи ножем, особливо в кисло-лужних середовищах (порізка лимона, потрапив у солону воду тощо) його слід ретельно вимити, інакше можуть з'явитися темні плями. Сама по собі сталь нержавіюча, але якщо не доглядати її належним чином, то гарантовано вона покриється неприємним нальотом, який видаляється тільки в процесі полірування.

 


Ніж однаково легко справляється з відкриванням консервів, нарізкою хліба чи обрізкою шнура. Їм можна обробляти деревину та застосовувати в нескладних господарських цілях. Навіть можна підрубувати гілки та невеликі стовбури дерев, розколювати поліна, застосовуючи плашку, яка вдаряється по обуху, але робити це потрібно акуратно, пам'ятаючи, що сталь тендітна.

 


Пробивні властивості ножа не високі. Ефективно працювати на забій звіра навряд чи вдасться. Основне призначення ножа – обробка туші. У цьому він незрівнянний лідер, щодо іншого свого функціоналу. Ніж, заточений під гоління, здатний обробити без підведення леза більше десятка овечих туш, що досить непоганий показник. При цьому слід зазначити, що надмірної напруги руки не відчувалося, але все залежить від розміру долоні і зручності хвата.


Висновки. Ніж цільнометалевий №1 виконує свій функціонал, при цьому дуже зручний, якісний та ергономічний. Відмінно підійде як для господарських, так і для табірних робіт, включаючи обробку туш тварин.

 


Рекомендації:

 Зробити насічку на упорі для пальця і на торці, який досить ефективний, якщо користувач знаходиться в рукавичках.

 

Джерело: http://avtonom.club/test-tsentr.html/nozh-tselnometallicheskij-1/